the 29th of September – 2nd of October 2020. This year ONLINE!

Poland’s international co-production forum for films and series aimed at the children’s market. Part of the Kids Kino International Film Festival.

Home / Zgłoś swój projekt do udziału w Warsaw Kids Film Forum, międzynarodowym forum pitchingowym!

Zgłoś swój projekt do udziału w Warsaw Kids Film Forum, międzynarodowym forum pitchingowym!

by | 17/05/2017 | Aktualności, News

27-29 września br. podczas 4. Festiwalu Filmowego Kino Dzieci odbędzie się pierwsza edycja Warsaw Kids Film Forum, międzynarodowego forum pitchingowego projektów filmów i seriali dla dzieci. Czekamy na zgłoszenia waszych projektów do 30 czerwca!

W programie wykłady, spotkania i case studies poruszające różnorodne aspekty związane z produkcją filmów dla dzieci w Polsce i Europie, prezentacje projektów work-in-progress, indywidualne spotkania one-to-one z dystrybutorami, agentami sprzedaży i producentami, a także konsultacje pomysłów z ekspertami w ramach stolików konsultantów. Na zgłoszenia projektów, które chcą wziąć udział w forum pitchingowym czekamy do 30 czerwca – projekty można zgłaszać przez formularz na naszej stronie! Uczestnictwo w pitchingu oraz warsztatach pitchingowych jest bezpłatne.

Forum ma być przestrzenią do rozmowy, dyskusji, wymiany doświadczeń w produkcji filmów dla dzieci pomiędzy twórcami, producentami, telewizją, dystrybutorami i agentami sprzedaży z Polski i Europy.

Na Forum zaprezentowane będą również projekty rozwijane w ramach Kino Dzieci.Pro/Kids Film.Pro – programu developmentowego dla projektów filmów dla dzieci www.kdpro.pl.

Jakich projektów szukamy?                

  • Interesują nas projekty z Polski i Europy w trakcie developmentu, na etapie treatmentu oraz scenariusza lub wczesnej produkcji;
  • projekty posiadające producenta i scenarzystę, reżyser nie jest wymagany;
  • filmy fabularne, dokumentalne, animacje oraz seriale animowane dla dzieci.

Dla najlepszego pitchowanego projektu przewidziana jest nagroda w postaci zaproszenia na prezentację podczas The Financing Forum for Kids Content 2018 w Malmö.

Deadline nadsyłania projektów na WKFF to 30 czerwca 2017 r. Termin zgłoszeń dla pozostałych uczestników (bez konieczności zgłaszania swojego projektu, ale z ograniczonym dostępem do spotkań one-to-one) zostanie podany w późniejszym terminie. Warsaw Kids Film Forum odbędzie się w dniach 27-29 września 2017 w kinie Muranów w Warszawie w trakcie 4. Festiwalu Filmowego Kino Dzieci.

WKFF odbywa się dzięki współfinansowaniu Miasta Stołecznego Warszawy, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, programu Kreatywna Europa, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Partnerem WKFF jest Film Commission Poland, Mazowiecki Fundusz Filmowy, Stowarzyszenie Producentów Polskiej Animacji, Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych, Kids Regio, Akademie für Kindermedien, EAVE oraz The Financing Forum for Kids Content.